Президент США Джо Байден підписав законопроєкт, який встановлює заборону на імпорт урану з росії.
Історичний законопроєкт: США зміцнюють свою енергетичну незалежність від росії
Джейк Салліван, радник президента з національної безпеки, схарактеризував цей закон як історичний. За його словами, він сприятиме зміцненню енергетичної та економічної безпеки Сполучених Штатів, зменшуючи та в кінцевому підсумку усуваючи залежність від російського урану в цивільній ядерній енергетиці.
“Новий закон відновлює лідерство Америки в ядерному секторі. Він допоможе забезпечити безпеку нашого енергетичного сектору для майбутніх поколінь. А завдяки безпрецедентному федеральному фінансуванню в розмірі 2,72 мільярда доларів, яке Конгрес нещодавно виділив на прохання президента, він дасть змогу запустити нові збагачувальні потужності у США і дозволить промисловості розуміти, що ми присвячені довгостроковому зростанню нашого ядерного сектора”, – додав він.
США та їхні союзники розширюють збагачувальні та конверсійні потужності
Білий дім також висловлює надію, що завдяки історичному федеральному фінансуванню у розмірі майже трьох мільярдів доларів, що було нещодавно виділене Конгресом США, в країні будуть запущені нові потужності зі збагачення урану.
Також угода була досягнута між США, Канадою, Францією, Японією та Великою Британією у грудні минулого року щодо спільних інвестицій у розширення збагачувальних та конверсійних потужностей у своїх країнах.
Раніше адміністрація Джо Байдена призупинила постачання боєприпасів, вироблених у США, до Ізраїлю, повідомляє Axios з посиланням на двох ізраїльських чиновників.
