США оголосили про введення санкцій проти провідних російських нафтових компаній. Під обмеження потрапили понад 30 російських нафтосервісних підприємств, а також сербська компанія, пов’язана з “Газпром нефть”. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті уряду США.
Міністерство фінансів Сполучених Штатів повідомило про масштабні заходи, спрямовані на виконання зобов’язань країн G7 щодо зниження доходів Росії від експорту енергоносіїв. До списку санкцій включено такі ключові російські компанії, як “Газпром нефть” і “Сургутнефтегаз”.
Окрім цього, санкції торкнулися понад 30 інших нафтосервісних структур, зокрема:
- “РН-Буріння” (підрозділ “Роснефти”),
- “Технології ОФС” (колишні активи Baker Hughes у РФ),
- “РН-ГРП”,
- “РН-Сервіс”,
- “РН-Ванкор”,
- “Ачімгаз”,
- “Газпром Шельфпроект”,
- “Атлас ННБ”,
- “ФракДжет-Волга”,
- “Інвестгеосервіс”,
- “Нафтагаз-Буріння”,
- “Петро Велт Технолоджис”,
- “ТНГ-Групп”,
- “УДС Нафта”.
Міністр фінансів США Джанет Єллен зазначила, що ці обмеження спрямовані на підрив основного джерела доходів Росії, які фінансують її незаконну війну проти України.
Крім того, до санкційного списку включено низку ключових осіб, зокрема:
- Сергія Кудряшова, голову “Зарубежнефти”,
- Олександра Дюкова, керівника “Газпром нефти”,
- сина співвласника “Лукойла” Вагіта Алекперова.
Також обмеження запроваджено проти сербської компанії NIS, яка є дочірнім підприємством “Газпром нефти”.
Відповідно до заяви Мінфіну США, всі активи підсанкційних осіб, що перебувають у Сполучених Штатах чи під контролем американських осіб, будуть заблоковані.
Додатково санкції торкнулися 183 суден, переважно нафтоналивних танкерів, які пов’язані з “тіньовим флотом” Росії. Частина цих суден займалася транспортуванням як російської, так і іранської нафти.
З 27 лютого США також запровадять заборону для американських компаній на надання нафтосервісних послуг у Росії.
