Молдова оголосила трьох російських дипломатів персонами нон ґрата, скоротивши кількість співробітників посольства РФ у Кишиневі. Причина — звинувачення, висунуті Службою інформації та безпеки Молдови (SIS) працівникам посольства в організації втечі від правосуддя депутата Олександра Нестеровського.
Про це повідомляє “Радіо Свобода”.
Російське посольство організувало втечу засудженого депутата
За інформацією молдовських правоохоронців, 19 березня представники російської дипмісії використали автомобіль із дипломатичними номерами для перевезення Нестеровського в невизнане Придністров’я. Того ж дня суд засудив його до 12 років ув’язнення за корупцію та незаконне фінансування політичної партії.
Після оголошення про висилку російських дипломатів у посольстві РФ у Кишиневі залишилося 6 дипломатичних працівників і 15 допоміжних співробітників. Москва вже заявила про дзеркальну відповідь на дії Кишинева.
До відома, одночасно в аеропорту Кишинева правоохоронці затримали Олексія Лунгу, лідера політичної партії “Шанс”. Його політична сила пов’язана з олігархом Іланом Шором, який наразі перебуває в Москві.
Нагадаємо, керівник Генерального інспекторату поліції Молдови Віорел Чернеуцану повідомив, що у жовтні, перед виборами та референдумом, у країну перевели понад 24 мільйони доларів, які використовувалися для підкупу виборців. Вважається, що за цими махінаціями стоїть Ілан Шор.
Правоохоронні органи Молдови розслідують численні випадки незаконного впливу Росії на виборчий процес. Вже відкрито понад 400 справ, пов’язаних із підкупом виборців у першому турі президентських перегонів.
Раніше повідомлялося, що Молдова планує вступити до ЄС до 2030 року.
