Віцеканцлер Німеччини розкритикував Маска і закликав створити європейську альтернативу X

Віцеканцлер Німеччини Роберт Габек висловив занепокоєння щодо домінування американських технологічних корпорацій у цифровому просторі Європи. На його думку, залежність від таких компаній, як X (колишній Twitter), що належить Ілону Маску, підриває європейські цінності та демократію.

Про заяву Габека повідомляє Politico.

Європі потрібна власна цифрова платформа

За словами видання, Габек вважає, що ключові цифрові платформи слугують інтересам великих технологічних гігантів. Саме вони визначають інформаційний порядок денний, зберігаючи алгоритми та моделі монетизації в суворій секретності. 

Виходячи з цього, віцеканцлер підкреслив необхідність встановлення чітких регуляторних правил для таких компаній, щоб вони відповідали європейським стандартам і демократичним принципам.

Політик наголосив, що Європа не може дозволити собі залежність від зовнішніх платформ, особливо якщо вони використовують алгоритми, які потенційно впливають на політичний дискурс і громадську думку. Тому,  за його словами,   ЄС необхідно створити власну комунікаційну платформу, яка буде захищати демократичні принципи та інформаційну безпеку континенту.

Крім того, Габек закликав до посилення європейського технологічного лідерства не лише в соціальних мережах, а й у всіх секторах цифрової економіки, де Європа втратила позиції.

Нагадаємо, що Ілон Маск неодноразово ставав об’єктом критики за свої висловлювання та дії в соціальних мережах. Зокрема, він підтримав дезінформаційні матеріали та закликав до закриття незалежних ЗМІ. 

Раніше повідомлялося, що Ілон Маск закликав  ліквідувати “Радіо Свобода” та “Голос Америки”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *