Новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловився щодо ядерних погроз російського лідера Володимира Путіна, заявивши, що Альянс не повинен звертати увагу на таку риторику з боку Кремля.
В інтерв’ю Sky News Рютте підкреслив, що країни НАТО не повинні реагувати на погрози, адже Альянс достатньо потужний, щоб протистояти будь-яким викликам.
Він додав, що союзники мають усе необхідне для гарантування безпеки та стабільності НАТО, а Путін міг би припинити свої погрози.
Варто зазначити, що вже наступного тижня союзники НАТО проведуть щорічні ядерні навчання Steadfast Noon, які триватимуть два тижні на території Бельгії та Нідерландів.
Раніше Рютте також підкреслював, що лише Україна повинна вирішувати, коли і за яких умов розпочати мирні переговори. Він наголосив, що зміцнення позицій Києва є єдиним шляхом до досягнення мирної угоди і завершення війни.
Також він сказав, що сумнівається в тому, що Україна слабша, тому що вона ще не отримала дозвіл Великобританії та інших союзників використовувати зброю великої дальності для нанесення ударів по цілях всередині Росії.
