Казахстан та Угорщина домовилися про тестове постачання нафти до Угорщини через українську ділянку трубопроводу «Дружба» у 2025 році. Це стало результатом переговорів між міністром енергетики Казахстану Алмасадамом Саткалєєвим та очільником угорського зовнішньоекономічного відомства Петером Сійярто.
Про це повідомило Міністерство енергетики Казахстану
Угорщина домовилася про постачання нафти через трубопровід “Дружба”
Повідомляється, що сторони розглянули перспективи енергетичного партнерства, зокрема взаємодію між компаніями “КазМунайГаз” і MOL Group у сфері нафтогазової промисловості. Окремо обговорювалося спільне освоєння газоконденсатного родовища Рожківське, у якому беруть участь обидві компанії.
Казахстан також висловив зацікавленість у досвіді угорських компаній щодо виробництва сухих градирень для атомних електростанцій, зокрема технологічних рішень MVM Group.
Скільки російської нафти постачається по трубопроводу “Дружба” ?
Транзит російської нафти через південну гілку трубопроводу «Дружба» територією України у 2024 році скоротився на 15% і склав 11,5 млн тонн. Найбільше постачання отримала Угорщина — понад 4,7 млн тонн, що майже відповідає рівню 2023 року. Транспортування до Словаччини скоротилося до 3,9 млн тонн (-15%), а до Чехії — до 2,7 млн тонн (-35%).
Коментуючи ситуацію що склалася, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що подальше скорочення транзиту нафти порушить зобов’язання України перед Європейським Союзом і спричинить юридичні претензії з боку покупців у Словаччині, Чехії та Угорщині.
Нагадаємо, що у вересні угорська енергетична компанія Mol Nyrt. уклала угоду, яка гарантує продовження постачання нафти з Росії через територію України.
Раніше повідомлялося, що США зупинили програму міжнародної фінансової допомоги USAID.
