Трамп подвоїв мита на китайські товари – новий етап торговельної війни

Президент США Дональд Трамп підписав указ про збільшення мит на китайські товари, подвоївши ставку з 10% до 20%.

Як повідомляє Bloomberg, нові тарифи набудуть чинності найближчим часом. 

Трамп запровадив 20% мито для КНР

У Білому домі пояснили, що причиною такого кроку стала “слабка” реакція Пекіна на проблему незаконного ввезення фентанілу до США. У відповідь на “недружні” дії США Китай розглядає можливість введення обмежень на імпорт американських сільськогосподарських товарів і продуктів харчування.

Окрім КНР, під підвищені мита потрапили також Канада та Мексика. Раніше заплановані 25% збори, які тимчасово відклали, тепер почнуть діяти.

Трамп оголосив, що з вівторка нові обмеження запровадять і проти цих країн, і що відтермінування більше не розглядається. Bloomberg зазначає, що такий крок стане серйозним викликом для найбільших торгівельних партнерів США, посилюючи глобальну напругу в економічних відносинах.

Нагадаємо, що Європейська комісія засудила рішення Вашингтона щодо 25% на сталь та алюміній. Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС не залишить цей крок без відповіді.

На тлі загострення торгівельної напруги Канада та Мексика також заявили про намір запровадити заходи у відповідь, якщо Вашингтон не перегляне свою позицію.

Раніше повідомлялося, що Трамп заморозив військову допомогу Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *