Долар за долар: Канада готує дзеркальну відповідь на високі мита США

Канадська влада розкритикувала рішення адміністрації США щодо запровадження високих мит на сталь та алюміній, назвавши цей крок безпідставним. Міністр інновацій, науки та промисловості Франсуа-Філіп Шампань заявив про намір уряду надати зважену, але рішучу відповідь на нові тарифні обмеження.

Про це повідомляє CNN.

Якою буде відповідь Канади на високі мита від США?  

За даними Міністерства фінансів США, Канада залишається головним постачальником сталі та алюмінію для американської промисловості. Канадські метали активно використовуються в оборонному і суднобудівному секторах, енергетиці та автомобілебудуванні. 

При цьому Оттава вважає, що торгівельні обмеження суперечать економічним інтересам обох країн.

У відповідь не введення 25% мит на сталь і алюміній, канадський уряд планує провести консультації з міжнародними партнерами, щоб проаналізувати наслідки рішень Білого дому. Одним із ключових голосів у цій дискусії стала колишня міністерка фінансів Христя Фріланд, яка наразі балотується на посаду прем’єр-міністра.

Вона засудила рішення Вашингтона, наголосивши на його незаконності та економічній безпідставності. Фріланд також закликала Канаду та інші постраждалі країни до дзеркальної відповіді США, яка відповідала б принципу “долар за долар”.

Нагадаємо, що раніше Дональд Трамп пропонував Канаді стати 51-м штатом США, якщо прем’єр-міністр Джастін Трюдо не зможе впоратися з економічними та міграційними викликами.

Раніше повідомлялося, що розробку мирного плану США щодо України призупинено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *