Державна Дума Росії затвердила угоду про “всеосяжне стратегічне партнерство” з Північною Кореєю. Вона передбачає взаємну підтримку у випадку агресії проти будь-якого з підписантів. Про це повідомив російський лідер Володимир Путін, передають російські ЗМІ.
На підсумковій пресконференції саміту БРІКС Путіну поставили запитання, чи не є присутність північнокорейських військових загрозливою ескалацією конфлікту. Він відповів, що це є частиною положень договору з КНДР.
Російський диктатор зазначив, що цей документ, ратифікований Держдумою, був підписаний ним під час його візиту до Пхеньяну цього літа і включає положення про взаємну допомогу в разі військових дій проти одного з учасників.
“Подивимося, як буде розвиватися ситуація далі”, — заявив Путін, додавши звичні звинувачення у бік західних держав, які, на його думку, сприяють розпалюванню конфлікту через свою підтримку України.
Нагадаємо, що згідно з повідомленнями ГУР, Північна Корея вже направила до Росії близько 12 тисяч військовослужбовців. Частина з них перебуває в зоні бойових дій у Курській області.
За даними Financial Times, Путін сподівається на використання північнокорейських військових для відновлення контролю над територіями Курської області, які зараз утримують Збройні сили України.
