SpaceX Ілона Маска у 2024 році підписала 344 угоди з урядом США. Їх загальна вартість склала 3,8 млрд доларів.
Про це пише The New York Times.
SpaceX отримує мільярди на космос і оборону
За словами видання, ключову роль у досягненнях компанії відіграє підтримка союзників Маска на високих державних посадах. Так, Федеральне управління цивільної авіації США, де тимчасово працюють представники SpaceX, дозволило збільшити кількість запусків ракети Falcon 9 зі 50 до 120 на рік, що значно розширює потенціал компанії для нових ініціатив.
Проєкт супутникового інтернету Starlink отримав сприяння від глави Федеральної комісії з питань зв’язку (FCC) Брендана Карра, який підтримує розширення радіочастотного спектра для покращення сервісів компанії. У Пентагоні проєкт Starship просуває колишній радник SpaceX Гері Генрі, відкриваючи двері для співпраці з військовими структурами.
Особливі перспективи відкриває участь SpaceX у розробці американської оборонної системи “Золотий купол” із потенційним бюджетом у 100 мільярдів доларів щорічно. Ця програма передбачає масштабні витрати на ракетні запуски та супутники, що може стати новим джерелом прибутку для компанії.
NASA, яке за останні десять років інвестувало в SpaceX понад 13 мільярдів доларів, залишається одним із основних партнерів. У лютому космічне агентство уклало з компанією новий контракт на 100 мільйонів доларів.
Тим часом з’явилася інформація про можливе призначення мільярдера Джареда Айзекмана на посаду керівника NASA. Айзекман, який раніше фінансував кілька місій SpaceX, заявив, що розірве фінансові зв’язки з компанією в разі затвердження на посаді.
Експерти вважають, що його керівництво може призвести до реформування програми Artemis, створивши нові можливості для співпраці з Маском.
Раніше повідомлялося, що Канада може анулювати громадянство Маска.
