//Помер знаменитий фізик Стівен Хокінг

Помер знаменитий фізик Стівен Хокінг

Британський вчений Стівен Хокінг помер на 77 році життя. Інформацію про смерть підтвердили його діти, повідомляє The Daily Mail.

«Ми дуже засмучені тим, що наш улюблений батько помер сьогодні. Він був великим ученим і дивовижною людиною, чия праця і спадщина будуть жити довгі роки. Його мужність і завзятість з відмінним гумором надихали людей усього світу», – розповіли виданню його нащадки.

Хокінг народився в 1942 році у Великобританії. Важке захворювання, що проявилося на початку 60-х років не завадило йому зробити наукову кар’єру, завдяки якій ім’я Хокінга дізналися в усьому світі. Бічний аміотрофічний склероз викликав параліч, лікарі не давали йому шансів на довге життя, обіцяючи загибель через 2,5 року, проте він вижив, залишившись проте назавжди прикутим до інвалідного крісла.

Протягом усієї своєї наукової кар’єри він вивчав теорію виникнення світу в результаті Великого вибуху і теорію чорних дір. Основна область досліджень Хокінга – космологія і квантова гравітація.

Хокінг двічі був одружений. Після розлучення з першою дружиною Джейн Вайлд, від якої у нього двоє дітей, він одружився на своїй доглядальниці Елайн Мейсон, прожив з нею 11 років, а після знову розлучився.

Хокінг озвучував себе в популярних мультсеріалах «Сімпсони» і «Футурама», а також грав самого себе у популярних серіалах «Теорія великого вибуху» та «Зоряний шлях: нове покоління». Про життя вченого зняли декілька документальних фільмів. Зокрема у 2015 році вийшла кінострічка – «Всесвіт Стівена Хокінга».

Олександр Шевченко