//В американській тюрмі помер найвідомиший серійний вбивця в світі

В американській тюрмі помер найвідомиший серійний вбивця в світі

Сьогодні, 20 листопада,  у тюрмі в Каліфорнії помер Чарльз Менсон, який був одним із найвідоміших злочинців 20-го століття. Він був засуджений до девяти довічих термінів та провів у в’язниці все своє свідоме життя. Про це повідомляє meduza.

Менсон ріс без батька, а з матір’ю практично не жив з п’яти років, тому що її саму засудили за пограбування. Сина віддали родичам, а потім в прийомну сім’ю. Вперше Менсон виявився у виправній установі в 12 років – за озброєне пограбування. До 18 років його вже вважали «небезпечним»: в одній з виправних шкіл Менсон згвалтував іншого ув’язненого, погрожуючи йому бритвою.

«Мене виховали поліцейські, мене виховали засуджені, мене виховала тюремна адміністрація. Я звик жити під замком…. Це як паралельна всесвіт, тому що мені немає місця серед вас», – розповідав він в інтерв’ю, яке дав, відбуваючи довічне ув’язнення. Коли в 1967 році підійшов до кінця його другий «дорослий» термін (за підробку чека), Менсон попросив не відпускати його, назвавши в’язницю своїм «єдиним будинком». До того моменту йому виповнилося 32 роки, 17 з них він провів за гратами.

Всупереч проханням, Менсон звільнився в 1967-му і організував «Сім’ю» – секту, в якій він оточив себе молодими дівчатами, розповідаючи їм про прийдешній кінець світу під назвою Helter Skelter (словосполучення перекладається як «безлад»; так називається пісня The Beatles). У трактуванні Менсона Helter Skelter – міжрасова війна, в якій чорні переможуть білих, а потім звернуться до «Сім’ї» за настановами. Власної сім’ї у Менсона не було, хоча в перервах між посадками він встиг двічі одружитися, від кожного шлюбу у нього було по синові.

Намагаючись наблизити кінець світу, «Сім’я» в серпні 1969 року за два дні вбила дев’ять чоловік, в тому числі актрису Шерон Тейт, дружину режисера Романа Поланскі, вагітну його дитиною. Менсона визнали організатором убивств, хоча сам він в них не приймав участі. Його і ще чотирьох членів «Сім’ї» засудили до смертної кари, замінивши її потім на довічне ув’язнення.

Під час процесу Менсон став зіркою. Будівля суду облягали послідовники, а в продаж надійшов перший альбом його пісень «Lie».

Увага до Менсона тільки посилилося, коли вже після вироку, в 1975 році, учасниця «Сім’ї» Лінетт Фромм спробувала застрелити президента США Джеральда Форда (пістолет не спрацював, її засудили до довічного ув’язнення; вийшла на свободу в 2009-му). Популярність Менсона не згасла і в 1990-ті: його пісня потрапила на альбом Guns N ‘Roses (за що Ексл Роуз довелося виправдовуватися), а Мерилін Менсон узяв прізвище вбивці для псевдоніма, щоб створити «баланс добра і зла».

І на суді, і у в’язниці Менсон охоче давав інтерв’ю, розповідаючи про свої погляди і «Сім’ї». За розмову з Менсоном в 1986 році журналіст CBS Чарлі Роуз навіть отримав премію «Еммі». При цьому засуджений щоразу заперечував будь-яку причетність до вбивств. На питання Роуза про те, чи непокоїть його, що Тейт, коли її вбили, була вагітна, Менсон відповів: «А що це взагалі значить – «турбуватися»?»

У 2012 році Менсону в черговий раз відмовили в умовно-достроковому звільненні. Сам він на слухання не з’явився, але там зачитали уривки з його бесіди з тюремним психологом. «Я провів все життя в тюрмі. Я закопав п’ятьох (Менсона засудили за вбивство дев’яти осіб, але в убивствах він не зізнавався; що він тут має на увазі, до кінця не зрозуміло) – я дуже небезпечна людина», – говорив Менсон. Колишній працівник на ранчо «Сім’ї» Хуан Флінн вважає, що на свободу він і не прагнув: «Чарльз Менсон всіх перехитрив. Ось кажуть: «Він у в’язниці». Але Чарлі виявився саме там, де хотів».

Владі Каліфорнії належить вирішити, чи буде Менсон похований або кремований.

 

Матвій Олександрович

Михайло Зеленський