Собаки можуть розпізнавати коронавірус

В США вчені провели дослідження, яке показало, що собаки здатні розпізнавати запах коронавірусу.

Повідомляє «Lider News» з посиланням на «ТСН».

Під час пілотного дослідження в Гельсінському університеті спеціально натренованих для розпізнавання хвороб собак навчили винюхувати невідомий до цього специфічний запах збудника COVID-19. І при цьому – з дивовижним успіхом: вже за кілька тижнів перші собаки змогли з упевненістю відрізняти зразки сечі хворих на COVID-19 пацієнтів від здорових людей.

«Ми вже маємо великий досвід у тренуванні собак для розпізнавання хвороб», – каже Анна Гієльм-Бйоркман, доцентка ветеринарного факультету університету Гельсінкі. «Але було фантастично спостерігати, як швидко вони навчилися розпізнавати новий запах», – додає дослідниця.

Уже після короткого часу тварини ідентифікували інфікування SARS-CoV-2 майже з такою ж точністю, як ПЛР-тести. Важливі результати для інших дослідників

Такі перспективні результати з Фінляндії є важливими й для інших груп дослідників, зокрема з Великої Британії та Франції, які теж тренують собак розпізнавати коронавірус. Колеги з Німецького центру собак-помічників (Deutsches Assistenzhunde-Zentrum) також мають користь від результатів фінських досліджень.

 «Ніхто не міг нам з упевненістю сказати, безпечне чи небезпечне для людини і собаки тренування з агресивним збудником. Ми хотіли спочатку зібрати більше інформації, перш ніж почати тренування, тому що німецькі вірусологи відговорили нас від цього – зрештою, досі про вірус відомо дуже мало», – пояснює представниця центру Лука Барретт.

Нагадаємо, на Рівненщині більше двох десятків нових випадків коронавірусу.

Be the first to comment on "Собаки можуть розпізнавати коронавірус"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*