Свято Катерини: традиції та ворожіння

Традиційно 7 грудня в Україні відзначають День Святої Катерини. В цей день дівчата намагалися вгадати свого судженого.

Повідомляє «Lider News».

За легендами Великомучениця Катерина жила у 304 році в Олександрії. Вона була надзвичайно віддана своїм поглядам та вірі в Бога. Її намагалися збити з шляху, пропонуючи гроші і владу, однак Великомучениця Катерина не здавалася.

Одного разу вона переконала воїнів прийняти християнство, через що їх мали стратити. Рятуючи життя військових, жінка сама поклала голову під меч ката. Саме завдяки цьому вона отримала звання Великомучениці, жертвуючи собою заради інших.

Здавна Свята Катерина вважалася покровительницею жіночих доль. В цей день дівчата намагаються вгадати, яке майбутнє їх чекає та якого чоловіка вони зустрінуть.

Ворожіння: як взнати свою долю

Цього дня дівчата зривали гілочку вишні, яка вважається символом свята, та ставили її в воду аж до Меланки. Якщо гілочка зацвіте, вважалося, що дівчина скоро зустріне свого судженого, якщо ж ні – прийдеться ще зачекати.

Також перед сном дівчата клали під подушки декілька гілок з різних дерев, попередньо загадавши на кожну з них імена хлопців. Яку першу гілку витягне вранці, такого й чоловіка матиме. Однак, якщо це гілочка яблуні прийдеться ще довго дівувати.

Одним з найпопулярніших способів гадання було те, що дівчата ввечері підходили під вікна сусіднього будинку і слухали інтонацію господарів. Саме вони здогадувалися якою буде їхня подальша доля.
Звичайно було ще чимало різноманітних гадань з голками, гребінцями та іншими предметами, які набували особливого значення.

Ті ж дівчата, які бажали найближчим часом створити сім’ю, йшли в церкву та молилися Богу, ставлячи свічку за свою щасливу долю.

Однак, існують й певні заборони. Забороняється працювати на землі та виконувати іншу фізичну роботу. Також не можна було ремонтувати і шити. В той же час молоді дозволялося співати і веселитися.

Be the first to comment on "Свято Катерини: традиції та ворожіння"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*